Bio domácnost

Rozčilujete se u reklam, když vidíte tu tunu chemie, kterou bychom měli v rámci údržby naší domácnosti zakoupit? Přitom naše babičky si vystačily úplně se základními surovinami a doma se vše blýskalo čistotou? Pak pro vás máme tři základní suroviny, které se mohou stát alfou a omegou vaší domácnosti.

Základem je ocet, a to nejen když se chystáme zavařovat okurky, ale i na běžné mytí, leštění podlah, mytí oken, nebo třeba praní. Ocet má přirozené dezinfekční vlastnosti a skvěle si poradí i s počínajícími plísněmi. Navíc jeho vdechování nedráždí dýchací cesty podobně jako chemické mycí prostředky.

Ocet je tak nepostradatelným pomocníkem třeba na toaletě nebo v koupelně. Pro použití se doporučuje ředit ho s vodou, ale chystáme-li se čistit odpady, můžeme ho bez rozpaků užít v neředěné formě. Rukavice používat nemusíme, ale máme-li citlivou pleť, ocet by mohl pokožku příliš vysušovat, takže je lepší po nich sáhnout.

Králem úklidu může být i obyčejný citron, především v souvislosti s jeho osvěžující vůní. Stačí přidat pár kapek k prádlu, a oceníme i jeho bělící účinky, naopak pokud ho oloupeme a dáme sušit jeho kůru na topení v místnosti získáme příjemný vzduch a nemusíme utrácet za drahé osvěžovače vzduchu.

Jedlá soda je potom ideální na praní a též na odstraňování skvrn třeba z koberce, kam stačí sodu nasypat nechat určitou dobu působit a poté vysát luxem.

ZP

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>