Bio jako příležitost

Vzhledem k současné situaci na trhu práce si ti, jež už dlouhotrvající obíhání pracovních poměrů dvakrát nenaplňuje, pohrávají často s odvážnou myšlenkou, že by se nejraději do zajištění obživy pustili sami za sebe, jako podnikatelé. A k jednomu z nejpřitažlivějších oborů současnosti patří nepochybně i bio.

V souvislosti s bio produkty je pro většinu začínajících podnikatelů obvykle nejdostupnější alternativa bio výpěstků – ať již ovoce nebo zeleniny, ale také mléko, vejce nebo med, pokud podobnými produkty disponují.

A protože, jak se říká, štěstí přeje nejen odvážným, ale i připraveným nezbývá než v dané oblasti ještě získat potřebné informace. Nejvíce jich nalezneme na různých specializovaných webech, ať už se to týká zahájení podnikání, či bio produktů, nicméně zde se pokusíme některé body také ve zkratce představit.

Co se týká prodeje produktů, můžeme samozřejmě realizovat i tzv. prodej ze dvora, ten je ovšem omezen, co do množství, i tím, že musíme prodávat pouze konečným spotřebitelům, nikoliv tedy dodávat produkty jako meziprodukt pro firmy.

Pokud se to naopak rozhodneme rozjet skutečně tak, abychom už jinou práci nepotřebovali, budeme muset své výrobky nechat certifikovat, abychom mohli v souvislosti s nimi legálně užívat označení bio a nabízet je kdekoliv v tržní síti.

Subjekty, které certifikaci biopotravin zajišťují, na základě zákonem daných podmínek, jsou – KEZ, o.p.s. (kód CZ-BIO-001), ABCert AG, organiz. sl. (kód CZ-BIO-002), a BIOKONT CZ (kód CZ-BIO-003).

ZP

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>