Bio maso

Když se řekne bio v souvislosti s potravinami, znamená to, že suroviny byly vypěstovány v souladu se zásadami ekologického zemědělství. Pokud se řekne bio maso, logicky nás napadne, že tento princip bude platit i v tomto případě. A je tomu tak.

I pro bio maso jsou stanoveny specifické podmínky pro pěstování zvířat. K těm patří například komfortnější ,,ubytování“, zvířata nejsou namačkána ve stísněných prostorech, často je nalezeme i volně na loukách či dvorku.

Zvířata by také neměla být uměle dokrmována různými přípravky pro rychlé nabytí na váze, například antibiotiky. A další věc, na kterou si v duchu produkce bio masa myslí, je psychická pohoda zvířat, která je zajišťována právě dostatkem prostoru, volnosti, ale v některých provozech třeba i hrající hudbou.

Nutno ovšem dodat, že všechny tyto kroky k lepšímu nedělají producenti bio masa z lásky ke zvířatům, ale pro uspokojení spotřebitelů, pro které sféra bio znamená kvalitní potraviny, které neohrožují zdraví.

To čím, jsou zvířata krmena, následně jedí i spotřebitelé, protože látky přijaté potravou se ukládají v těle zvířete, a stejně funguje i stres, který se kumuluje v těle zvířete, a pojídáním jejich mrtvých těl je přijímá zase spotřebitel. Zlepšení podmínek chovu se tedy přímo úměrně projeví i na kvalitě masa, a potažmo i zdraví spotřebitele.

ZP

Zdroj foto: davedolle.com

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>