Biovejce a welfare slepic

Slovo welfare je dnes poměrně módní pojem, s kterým se setkáme jak v souvislosti s lidmi, tak se zvířaty. Znamená péči. Welfare slepic staví na tom, že nosnice si žijí téměř jako dříve na vesnicích, kde měly dostatek pohybu a kvalitní stravu.

Strava je v biochovech z převážné většiny z ekofarem a obsahuje obilniny, traviny a další přísady, ovšem striktně bez geneticky modifikovaných součástí (GMO), a jiné chemie, které jsou v běžných krmivech standardem.

Welfare slepic stojí také na tom, že slepice nejsou omezovány při snůšce. Denní cyklus slepic není uměle narušován, jen kvůli vyšší snášce, takže se slepice těší lepšímu psychickému i fyzickému zdraví a dožívají se vyššího věku.

Ohledy jsou brány na rozdíl od konvenčních chovů na potřeby zvířete, které není stavěno do role pouhého prostředku. Biovejce tak mají mnohem lepší kvalitu. Ekochovy na ekofarmách by měly splnit několik základních podmínek, a to možnost denního pohybu ve venkovním výběhu (min. 2,5 m2/slepici), možnost snášky do hnízda, dále přítomnost bidýlka a podestýlky, stanoven je počet slepic i shora (max. 12 slepic na m2), a biokrmivo.

A jak biovejce podle označení poznáme.  Vejce jsou obecně rozlišovány číselnými kódy, kód 0 mají vejce od slepic z ekologickém chovu, kód 1 vejce od slepic ve volném výběhu, kód 2 vejce od slepic v halách, kód 3 vejce od slepic v klecích.

ZP

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>