Hybridní motory od závodů neodrazují

Čtvrtá sezona mistrovství světa ve vytrvalostních závodech WEC je v plném proudu a se těší velké oblibě. Možná by se mohlo zdát, že motorsport ztrácí s nárůstem hybridních motorů a přísných regulacích na přitažlivosti, stačí ale pohled na startovní listy a zájem automobilek a na divácká hlediště na závodech a hned je jasné, že tomu tak vůbec není.

Přestože promotéři šampionátu v průběhu loňské zimy mluvili o maximálním počtu 32 účastníků přihlášených do celé sezony, nakonec do závodu vstoupilo 35 účastníků.

Týmy Toyota, Porsche, Audi a Nissan dokonce do závodů nasadily po dvou vozech.

Na rozdíl od předchozích let šampionát FIA WEC zůstane i v Evropě. Na konci srpna se nově pojede na okruhu Nürburgring. A od září do listopadu se bude pokračovat v pořadí COTA, Fuji, Šanghaj a Bahrajn.

Brazílie letos rekonstruuje autodrom, a tak nenašla v kalendáři na FIA WEC místo, ale příští rok by už se zapojit mohla. V roce 2017 se dokonce možná budeme moct těšit i na závod v Montrealu na známém okruhu Gillese Villeneuva.

Kdo se stane letošním vítězem je stále ve hvězdách, zraky se ale stále upírají k týmu Toyota Racing, který vloni se svým hybridem ovládl Pohár jezdců i Pohár konstruktérů.

Z Prahy na závodech za sedm hodin!

Jak jsme již psali, letošní novinkou je Nürburging, a dá se čekat, že se Němci stanou pořadateli i v dalších letech. Přítomnost německých automobilek Audi a Porsche je jasnou indicií, že lobby obou značek uspěla a šampionát se tak přiblížil i českým fanouškům. Nürburging je pro našince totiž tím nejdostupnějším autodromem této sezóny.

Z Prahy sem dojedete autem za asi sedm hodin, stačí jen natankovat benzín, dolít olej, případně sehnat potřebné náhradní díly na http://www.automobilovedily24.cz/ a můžete se vydat vidět strhující podívanou na vlastní oči. Premiéra na okruhu Nürburgring se koná již 30. srpna.

foto: Andrew Basterfield/Wikimedia Commons

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>