Jak poznat přírodní kosmetiku? – 2. část

Kosmetika z přírodyV prvním díle jsme se věnovali charakteristice a též značce, podle které přírodní kosmetiku poznáme. V tom dnešním se zaměříme, jak rozlišit přírodní kosmetiku s přívlastkem bio a také na to, jak daná kosmetika vypadá nejen z hlediska označení ale i složení nebo kýžených účinků.

Jak poznat přírodní kosmetiku tentokrát s přívlastkem bio, je podobné jako u přírodní kosmetiky. Výrobce opět bude muset mít daný produkt certifikovaný u některé ze společností, které se certifikací přírodních a bio produktů zabývají. 

Na základě certifikace je pak výrobci udělena značka CPK bio, pro kosmetické přípravky s obsahem surovin z ekologického zemědělství. Od běžné certifikované přírodní kosmetiky se ta bio liší především v tom, že dané suroviny musí pocházet z bio produkce.

Kosmetika nesmí obsahovat synteticky získané parfémy, geneticky modifikované organismy, ropné látky – například parafín, vazelínu, chemické UV filtry, syntetické konzervační složky a barviva, většinu tenzidů, a což potěší vegetariány, žádné živočišné složky s výjimkou alkoholů ovčí vlny a včelího vosku.  A co se týká bio kvality, v té je zapotřebí alespoň 20% složek.

Co se týká slibovaných účinků, díky tomu, že bio přírodní kosmetika neobsahuje žádné chemické přísady, tak je mimořádně vhodná pro lidi s alergickými projevy (samozřejmě nejsou-li alergičtí na danou přírodní surovinu), dále pro osoby s citlivou pokožkou, či starší osoby s citlivou pletí, anebo osoby, které trpí opakovanými kožními záněty a ekzémy.

ZP

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>