Jak poznat přírodní kosmetiku? – 1. část

Kosmetika z přírodyDali jste si do nového roku předsevzetí, že uděláte něco pro svou pleť? Možná jste začali pátrat též na poli přírodní kosmetiky. Jen je někdy těžké poznat, která kosmetika skutečně přírodní je. V obchodě totiž z téměř každého obalu kouká nějaká ta bylinka, ovšem v daném výrobku z ní někdy je použité pouze aroma.

Nicméně přírodní kosmetika má i legislativní rámec, který upravuje požadavky na její kvalitu a složení, a též způsob jejího označování. Často se také přírodní kosmetika plete s pojmem bio kosmetika, která má oproti přírodní kosmetice ještě přísnější podmínky, co se týká jejího složení, především z hlediska původu ingrediencí, které by měly být nejen přírodní, ale také bio.

Co se týká požadavků na přírodní kosmetiku, ty musí výrobce prokázat certifikací. Daný certifikát může získat u státem stanovených společností. Jednou z nich je například společnost KEZ o. p. s. Certifikát, jehož logo je uvedeno na obalu výrobku a spotřebitelům garantuje, že se skutečně jedná o kosmetiku vyrobenou z přírodních surovin.

Na webových stránkách společnosti KEZ, o. p. s. se můžeme začíst do pravidel, které musí výrobce splnit, aby daný certifikát získal. V praxi se obvykle jedná o inspekční návštěvu pověřeného certifikačního pracovníka, nebo například schválení daných receptur. Pokud úspěšně projde certifikací, obdrží značku CPK – Certifikovaná přírodní kosmetika.

ZP

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>