Kontejner a životní prostředí

Stále více kontejnerových rejdařů používá kontejnery s bambusovou podlahou. Tuto výhodu využívá při výrobě námořních kontejnerů Čína, která je největším producentem bambusu a která tak má při výrobě námořních kontejnerů dominantní roli. Zákazník si může vybrat ze dvou barevných provedení, bambusové podlahy kontejnerů se totiž vyrábí ve světlém a hnědém provedení. Podlaha kontejneru se ošetřuje peroxidem vodíku pro zamezení plísní a desky podlahy kontejneru se pak vysuší na vlhkost 8-10%. Testy „JANKA BOIL HARDNESS TEST“ prováděné u podlah kontejnerů vykazují pevnost bambusové podlahy 1 320 PSi. Nespornou výhodou je, že bambusová podlaha kontejneru vykazuje trvanlivost tvrdého dřeva. Tyto podlahy jsou zároveň dobře recyklovatelné a vhodné pro renovaci. Mezi další výhody bambusu jako materiálu pro výrobu podlah kontejneru patří příznivá cena materiálu. Přívětivá cena je způsobená tím, že bambus vyžaduje k růstu méně energie.

Autor: Caru.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>