Nezávadné dětské oblečení z biobavlny

Při výběru oblečení pro malé děti se každý zodpovědný rodič zajímá o to, z jakého materiálu je vyrobeno. Přednost obvykle dostává bavlna před umělými vlákny. Ale pozor, bavlna sama o sobě není zárukou, že oblečení neobsahuje škodlivé chemikálie nebo nevyvolá alergie. Pokud chcete mít stoprocentní jistotu, sáhněte po oblečení z bio bavlny.

Co je bio bavlna

Biobavlna, nebo chcete-li organická bavlna je pěstována bez používání pesticidů, herbicidů a syntetických hnojiv. Toxické chemikálie nejsou používány ani při jejím dalším zpracování. Obvykle je pěstování bio bavlny uskutečňováno v rámci fair trade projektů, takže oblečení z ní nebylo vyrobeno za nelidských pracovních podmínek.

Jaké jsou výhody bio bavlny

Dětské a kojenecké oblečení z bio bavlny je zdravotně nezávadné a šetrné k pokožce. Neobsahuje škodlivé chemikálie, takže nevyvolává alergické reakce. Zároveň má vyšší prodyšnost, takže dobře odpařuje pot a dětská pokožka lépe dýchá a nezapařuje se.

Rozdíl je i v pocitovém vnímání – dětské oblečení z biobavlny je měkčí, příjemnější na dotek a lépe voní. Tkaniny z bio bavlny jsou díky neporušenosti chemickým zpracováním také mnohem trvanlivější. Zejména při častějším praní oceníte také další pozitivní vlastnost biobavlny – mnohem méně se žmolkuje.

Biobavlna není ovšem jediným šetrným materiálem. Například dětský overal Nilla Reima je vyroben jak z kvalitní jemné biobavlny, tak ze 30 % z bambusových vláken, které prádlu dodávají přírodní antibakteriální vlastnosti.

Výrobky z bio bavlny

Kvalitní dětské oděvy z biobavlny nabízí na českém trhu zejména značky Tutta a Reima. Její oblečení je zdravotně nezávadné i dalších aspektech.

Při jejich výrobě se nepoužívají toxická a škodlivá barviva a škodlivé látky, těžké kovy jako např. nikl nejsou ani v žádné další součásti oděvu, to znamená v nitích, podšívce, potiscích, knoflících, zipech, patentkách a podobně.

Veškeré oblečení značek Tutta a Reima má neutrální pH a není třeba ho před prvním použitím prát. Barevná a vzorová různorodost je vlastní jak pro dětská body Tutta, nebo dětské dupačky. Oblíbenou součástí dětského oblečení jsou také kojenecké polodupačky, které spojují do jednoho tepláčky a ponožky.

Nezávadnost dokládá OEKO Tex Standard

Zdravotní nezávadnost oděvů Tutta a Reima potvrzuje nezávislá certifikace OEKO Tex Standard 100. V jejím rámci je oblečení testováno na přítomnost zákonem zakázaných i omezených látek, přítomnost dalších škodlivých látek, které nejsou přímo regulovány zákonem.

Požadavky na udělení certifikátu OEKO Tex Standard 100 tak vysoce převyšují požadavky, které na dětské oblečení klade legislativa jednotlivých států.

Váš průvodce na bavlněné stezce Skibi Kids.

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>