Organizace pro kontrolu a certifikaci

Biokont, ABCert a  KEZ jsou státem pověřené organizace pro kontrolu a certifikaci bio produktů. Jejich pravomoci jsou shodné, liší se však co do skladby portfolia produktů, jejichž certifikaci, případně dodatečné služby, nabízejí.

Takže to, na kterou společnost se nakonec obrátíme, záleží na tom, jaké jsou naše preference. Organizace Buiokont například poskytuje zdarma konzultační a informační služby buď na telefonu 541 212 308, nebo přes email.

Na stránkách Biokont.cz, také můžeme sledovat aktuální dění v související legislativě, a zdarma si stáhnout žádosti včetně postupů související s registrací a kontrolou bio produktů.

Organizace ABCert nás zase zaujme svým inovativním programem, díky kterému máme možnost žádat o certifikaci bio produktů, i v těch oborech, kde je zatím bio poměrně nováčkem. Do této oblasti například patří výroba ze dřeva.

ABCert na svých webových stránkách poskytuje také poměrně ucelenou prezentaci problematiky související s bio oborem, která pro nás může být poměrně inspirativní, ať už v tomto oboru začínáme, nebo o tom teprve uvažujeme.

Organizace KEZ nabízí mimo certifikace v oblasti bio potravin a plodin, také několik inovativních produktů – například certifikaci v oblasti bio krmiv či přírodní kosmetiky nebo bio kosmetiky. Zatím na trhu poměrně nedostatkovou službou je i možnost certifikace stravovacího zařízení jako podniku, kde se vaří v bio kvalitě.

I webové stránky KEZ jsou poměrně obsáhlé a oceníme zvlášť početný soubor předpisů a doporučení, pro jednotlivé činnosti v oblasti bio kvality, od pěstování přes distribuci až po zpracování.

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>