Přírodní kosmetika kontra bio

Ač by se mohlo zdát, že přírodní kosmetika a bio kosmetika by vlastně mohly být synonymy, protože mají stejný význam, není tomu tak. Na toto nepříjemné zjištění často přijdeme až po návštěvě obchodu, někdy až po zakoupení přírodní kosmetiky.

V rámci reklamních kampaní totiž v současnosti výrobci velmi rádi zdůrazňují, nakolik se daná kosmetika skládá z přírodních výtažků, nebo kolik vzácných bylinek či účinných látek čistě přírodního původu obsahuje. Ale to je právě ono, pokud se nejedná o sto procent daných látek, pak ten zbytek už v přípravku nemá s přírodními látkami, co do činění.

Zatímco ti co nakupují bio kosmetiku, většinou přirozeně předpokládají, že kosmetika nebyla testována na zvířatech, výrobky označované v reklamách jako dar přírody, automaticky tento požadavek nenaplňují.

Stejné je to s jejich složením, většina těch, kteří žijí stylem bio, odmítají složky pocházející ze zvířat ve složení výrobků, ať již se jedná o různé zvířecí výměšky, například pižmo, nebo části zvířecích těl, nejčastěji glycerín nebo kolagen.

Nicméně protože existuje i bio maso, je možné, že i v bio kosmetice na podobné látky narazíme. Takže pokud chceme sto procent přírodní výrobek, ve smyslu bylinek a jiných rostlinných látek, budeme muset prostudovat etiketu, a možná si vzít k ruce i latinský slovník, protože výrobci rádi uvádějí na etiketách složení v honosněji znějícím latinském názvosloví.

ZP

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>