Přírodní kvásek

Přírodní kvásekMožností, jak si udržet zdraví existuje nespočet, a jednou z nich je doplnění jídelníčku o zdravé potraviny a naopak vyloučení těch nezdravých. Obě podmínky zároveň můžeme splnit, pokud se zaměříme na chléb, který většina z nás jí téměř denně.

Dnes už nevítáme hosty chlebem a solí, a kvalita některých chlebů by ostatně hosty ani příliš neuctila. Chleby plné konzervantů, živočišných tuků a jiných dochucovadel nám totiž spíše prokážou medvědí službu, než aby tvořily zdravý základ našeho jídelníčku, jako tomu bylo v dobách, kdy se hosté chlebem a solí ještě vítali.

Čerstvý chlébExistují však už i pekárny, které se právě ke starým tradicím vracejí a nabízejí nám chleba bez konzervantů a s přírodním kváskem. Kváskové pečivo je i podle odborníků na výživu mnohem lépe stravitelné a obsahuje cenný komplex minerálních látek.

Kvásek pochází z vnitřních slupek obilného zrna (může být třeba pšeničný nebo žitný), a obsahuje stopy kvasinek a mléčných bakterií. Ty po smíchání s vodou za příznivé teploty vedou k přirozenému kvašení těsta. Takové pečivo díky přírodní kyselině mléčné vydrží i déle čerstvé. Chléb také v rámci  přirozeného kvasného procesu získává typické aroma.

A s jakými neduhy si přírodní kváskové pečivo umí poradit? Výborný je při nedostatku minerálů a vitamínů v těle, pomůže nám při zotavování se z různých onemocnění, protože má výborné antioxidační vlastnosti, předchází překyselení žaludku a nezpůsobuje pálení žáhy. Reguluje hladinu cukru a podle některých dokonce působí i jako prevence před rakovinovým onemocněním.

ZP

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>