Přírodní matrace pro děti

Kvalitní spánek je důležitý, zvláště pak u dětí. Děti prospí až 18 hodin denně, a je tedy důležité, jim poskytnout zdravý spánek, s co nejvíce pohodlí a komfortu. Jelikož je pokožka dětí citlivá, náchylná na škodlivé prvky je nejlepším řešením matrace z přírodních materiálů.

Jaké existují přírodní materiály, jaké mají vlastnosti a jak s nimi zacházet, se dočtete v následujícím článku.

Přírodní matrace poskytují lidskému tělu i pokožce přirozené prostředí a nedráždí pokožku. Většina materiálů splňují antibakteriální, hypoalergenní a antiseptické vlastnosti. Pro citlivou pokožku, zvláště pak u dětí, jsou jediným možným řešením. Vyhovují dětem s alergiemi, kožními problémy nebo astmatem.

Proč ano?

  • Nekladou tělu odpor
  • Mají pozitivní účinky na lidské zdraví
  • Lehce pohltí vlhkost a odvedou ji
  • Dlouhá životnost
  • Neobsahují ani nevylučují chemické látky

Hlavními přírodními materiály, které jsou využívány na výrobu matrací do postele, patří koňské žíně, bavlna, kokosové vlákno, bio pěna. Splňují ortopedické i zdravotní vlastnosti, které jsou preventivním řešením před bolestmi zad nebo páteře. Jelikož jsou přírodní matrace 100% rozložitelné, nezatěžují tak životní prostředí.

Spát jako v bavlnce

Bavlna je tradičním materiálem využívaným již po tisíce let. Je stále oblíbená díky příjemnému doteku, má skvělou vstřebatelnost vlhkosti, jemnosti a pevnosti. Bavlna nedráždí pokožku ani nezpůsobuje alergické reakce, je tak vysoce a přirozeně hypoalergenní.

Koňské žíně

Koňské žíně se získávají z postupného stříhání konečků hřív a ocasů koní, chovaných ve velkých stádech, zpracování je tak 100% ekologická a koním není nijak ublíženo. Vynikají v dokonalém odvodu vlhkosti, umějí akumulovat teplo a jsou pružné. Patří mezi nejluxusnější materiál na matrace do postele.

Kokosové vlákno

Kokosové vlákno se získává z vnější kožnaté slupky kokosových ořechů. Na výrobu matrací se využívají kokosová vlákna hlavně kvůli jejich odolnosti vůči oděru a vlhkosti. Ačkoliv je velmi tuhá a pevná, není to na úkor prodyšnosti. Stejné vlastnosti jako kokosové vlákna mají i vlákna konopná.

Bio pěna

Bio pěna je vyráběna za studena, za pomocí sójových a ricinových olejů ze Skočce obecného. Přítomnost olejů v matraci zajišťuje její delší životnost, příznivější vliv na organismus. Sója v sobě obsahuje lecitin, který zvyšuje intenzitu dýchání lidské kůže. Tento přírodní materiál umožňuje, že je matrace více elastická, odolná vůči deformaci a zvyšuje její pružnost.

Matrace z přírodních materiálů musejí být položeny na tvrdou desku, nemusí zde být prostor na odvětrávání, matrace jsou zcela prodyšné a umožňují cirkulaci vzduchu, udrží tak tělo po celou noc v suchu. Lamelové nebo jiné rošty by mohly matraci zdeformovat.

Mezi materiály, které by nikdo u výroby matrací nečekal, jsou například mořská tráva, kaktusové vlákna, lněné vlákno nebo velbloudí vlna. Matrace z přírodních materiálů jsou většinou vyráběny ručně bez použití lepidel nebo chemie. Stejně jako u klasických matrací se lze objednat matrace na míru. Všechny matrace z přírodních materiálů by měly mít certifikát, který zaručuje šetrné zpracování materiálu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>