Registr ekologických podnikatelů

O podnikání v Bio tady už jeden článek byl, a toho, koho toto téma zaujalo a začal o daném nápadu vážně uvažovat, bude nepochybně zajímat i Registr ekonomických podnikatelů (REP), který provozuje Ministerstvo zemědělství.

Registr nalezneme na stránkách www.eagri.cz a obsahuje podnikatele, kteří provozují svou činnost v souladu se zákonem O ekologickém zemědělství (č. 242/2000 Sb.), a nejčastěji z tohoto titulu čerpají i nejrůznější dotace.

Registr je poměrně cenným zdrojem informací, i pro ty, co jen hledají dodavatele konkrétních produktů ve svém okolí, protože obsahuje informace ohledně držby certifikátů na jednotlivé bio produkty a potraviny, takže snadno zjistíme, výrobou či pěstováním jakých produktů se daný podnikatel v regionu zabývá.

Případně můžeme vyhledávat rovnou podle požadovaného produktu. Do registru je vhodné nahlédnout i tehdy, pokud si nejsme jisti, zda má některý podnikatel své výrobky certifikovány. Z registru zjistíme, která organizace produkt certifikovala, tak i platnost daného osvědčení.

Ti, co by se rádi nechali do registru zapsat, zde také naleznou podrobný návod, jak to udělat. V současnosti je možné podávat i elektronické žádosti o registraci do systému, navíc je zápis po splnění všech podmínek na certifikaci výrobků a vyhovění vstupní kontrole certifikující společnosti, až na výjimky zdarma.

ZP

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>