Třídění je samosebou

Třídění by mělo být součástí našeho života. Mělo by prostě jít samosebou. Projekt bořičů mýtů o třídění odpadků ale dělá víc, než osvětu formou hesel.

Film je to, co hýbe světem zábavy, a proto zvolili formu krátkých epizod v různých žánrech volně přístupných na internetu. Byl tady western, gangsterka, kung-fu a teď i romantická komedie.

V každém z krátkých filmů se neotřelou formou vyvrací nějaký mýtus, který se kolem tématu třídění a recyklace odpadů nejčastěji vyskytuje.

V kung-fu epizodě s názvem “Čtyři kontejnery Šaolinu si hlavní hrdina „zabojuje“ s mýtem, že na třídění odpadů v domácnostech je potřeba hodně místa.

Ale jak říká mistr Šaolinu, je třeba si nejdříve utřídit myšlenky a pak je možné všechno, tedy i zařídit si třídění odpadů. Pro vše lze najít místo, a kdo říká, že nemá pro tříděný odpad v bytě žádný prostor, ten se jen vymlouvá…

Romantická epizoda s názvem „láska z kontejneru“ o napravené party slečně, která při své cestě domů narazí na „správňáka“ v podobě popeláře a prohazuje věci v popelnicích s tím, že: „Se to pak stejně smíchá!“ Z nepovedeného začátku je ale láska jako trám.

Zmíněné krátké epizody natočili nadějní mladí režiséři: Petr Zahrádka a Katarína Šulajová. „Těmito krátkými filmy chceme poděkovat všem lidem, kteří třídí odpady, a chceme je povzbudit, aby v třídění pokračovali a nepodlehli nepravdivým mýtům.

Ujišťujeme je, že to co dělají, je správné a potřebné.“ vysvětlila mluvčí projektu Šárka Nováková.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>