Zázračný česnek

Není v lidovém léčitelství zázračnějšího léku, než je česnek. Jeho léčivé účinky jsou známy již tisíce let. Léčivé účinky česneku nejsou jen vymyšlené fabulace nějakých kořenářek, ale jsou podloženy i celou řadou vědeckých studií.

Proč je česnek tak významný? Již staří čínští učenci před 3000 lety věděli, že česnek obsahuje látku Alicin, která je silným přírodním antibiotikem. Kromě Alicinu však obsahuje řadu dalších prospěšných látek. Česnek se tak užívá při léčení nachlazení, pomáhá bojovat s viry a bakteriemi, pročišťuje dýchací cesty a stimuluje krevní oběh.

Jeho pravidelné užívání má i preventivní účinky v předcházení rakovině. Výborný je údajně česnek při léčbě křečových žil a rovněž předchází jejich vzniku. Přímo výtečně prý zabírá na bolesti zubů. Stačí, když bolavý zub potřete rozmačkaným česnekem a bolest ustoupí. Vám se na chvilku sice uleví, ale váš zubní lékař asi nebude příliš rád.

Česnek a přípravky z něj však nemusíte jen polykat. Lze ho totiž aplikovat i na řadu vnějších obtíží. Velmi dobře si poradí s bradavicemi, plísněmi a opary. Hojí i drobné ranky, jako jsou odřeniny, škrábance, říznutí, atd. Ovšem pozor! Česnek umí být poměrně agresivní, tedy jeho aplikace na poraněnou kůži může být nepříjemná a bolestivá. Štípání však během minuty až dvou ustane.

Ne všichni lidé však česnek dobře snášejí. Jeho zvýšená konzumace není doporučena těhotným a kojícím ženám a malým dětem. V žádném případě však nespoléhejte pouze na účinky česneku a pokud zdravotní potíže během několika dnů neustoupí, tak navštivte svého lékaře.

J. H.

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>